Amazonke slavile novu pobjedu, savladano Goražde

158

ŽRK Jedinstvo Brčko danas je pred domaćom publikom slavilo pobjedu protiv ekipe ŽRK Goražda i tako osvojilo 9 bodova iz četiri utakmice te vezalo treću uzastopnu pobjedu.

Od samog starta utakmice amazonke su imale vođstvo te je poluvrijeme završeno sa 5 golova prednosti za domaćina 14:9. Sjajnom odbranom amazonki u nastavku utakmice i sjajnom realizacijom u napadu u drugom poluvremenu su se odvojile na 12 golova prednosti te je rezultat iznosio 28:16.

Do kraja su priliku dobile skoro sve mlađe igračice Jedinstva, te je konačan rezultat utakmice iznosio 30:22. U sastavu Amazonki su bile: Katić 11 (3), Sorak 6 (1), Alikadić 6 (2), Lukić 4, Rendić 1, Nedić 1 (1), Petrović (1), Đurić, Pekić, Erić, Brankovan. Trener: Radovanović. Službena lica: Milunović i Mendeš.

U domaćoj ekipi je pored sjajnih igračica na golu bila odlična Dunja Brankovan koja je zabilježila 12 odbrana od toga je imala i četiri odbranjena sedmerca. Što se ekipe iz Goražda tiče na ovoj utakmici najviše pogodaka je postigla Imširović Almedina.

Ukupno 8. Sve u svemu odlična igra amazonki i novo slavlje za domaću publiku. Sledeću utakmicu ŽRK Jedinstvo će odigrati u Hadžićima protiv istoimene ekipe domaćina.