Azar i Kosta pospremili Sautempton, Čelsi na +7

341

Fudbaleri Čelsija bili su bolji od Sautemptona sa 4:2 u utakmici 34. kola Premijer lige.

Prednost “plavcima” u 5. minutu susreta na Stamford Bridžu donio je Azar na asistenciju Koste.

Sautempton je sredinom prvog poluvremena izjednačio preko Romeua, a da Čelsi na odmor ipak ode sa vođstvom postarao se Kejhil u nadoknadi vremena.

Na 3:1 povisio je Kosta u 54. minutu. Napadač londonskog kluba je glavom pospremio loptu u mrežu gostujuće ekipe poslije centaršuta Fabregasa.

Španski reprezentativac bio je strijelac i u posljednjem minutu utakmice, nakon fenomenalane akcije “plavaca”.

Konačan rezultat postavio je Bertrand u 94. minutu.

Čelsi je lider Premijer lige sa 78 bodova, sedam više od drugoplasiranog Totenhema. “Pjevci” imaju meč manje, a odigraće ga protiv Kristal Palasa.