Cedevita ruši velikane

385
epa05023553 Ioannis Bourousis (L) of Laboral Kutxa struggles for a ball with Miro Bilan (R) of Cedevita Zagreb during the Euroleague basketball match in Zagreb, 13 November 2013. EPA/ANTONIO BAT

Hrvatski prvak Cedevita nastavila je sa iznenađenjima u Euroligi. Nakon pobjeda u Istanbulu i Milanu, do treće pobjede je zagrebački tim stigao na svom parketu, a pao je španski velikan Laboral Kutxa rezultatom 76:67.

Do nove pobjede Cedevita je stigla zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu.

Prvih 20 minuta proteklo je u boljoj igri Laborala. Imali su šest poena prednosti (37:31), ali su u nastavku potpuno pali.

Cedevita je koristila svaku grešku. Stigli su do potpunog preokreta, pogađali su sve, te su igrali odličnu odbranu.

Na kraju su stigli do sasvim zaslužene pobjede, do koje ih je vodio fantastični Jacob Pullen sa 26 poena, dok je Miro Bilan dodao 17 uz 10 skokova. Nemanja Gordić je ubacio šest poena. Kod Laborala Jaka Blažić je ubacio 20 poena.