City zakoračio u četvrtfinale Lige prvaka!

523
epa05179215 Nicolas Otamendi (C) of Manchester City vies for the ball with Domagoj Vida (L) of Dynamo during the UEFA Champions League round of 16, first leg soccer match between Dynamo Kyiv and Manchester City at the Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 24 February 2016. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Dynamo i Manchester City su u u Kijevu odigrali prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka, a gosti iz Engleske slavili su s 3:1.

Već na samom početku domaći su zaprijetili preko Yarmolenka i odmah se vidjelo da Cityju neće biti lako u Kijevu. Iako su domaći možda bili konkretniji, gosti su prvi došli do vodstva. U 15. minuti David Silva je izveo korner, Yaya Toure je na kraju proigrao Sergija Aguera, koji glavom loptu šalje u mrežu za radost Građana. Aguero je mogao već u 22. minuti do novog gola, no šutira je pored gola. Pet minuta kraja, gostujući sastav dolazi i do drugog gola. Lijepa akcija, na kraju asistencija za Raheema Sterlinga, a Silva postiže pogodak.

Kiljevljani su u nastavku bili daleko ofanzivniji i opasniji, da bi im se to isplatilo u 59. minuti. Vitaliy Buyalskyy je šutirao, lopta se od jednog gostujućeg igrača odbila, promijenila smijer i završila iza leđa Joea Harta. Nekoliko sjajnih šansi u posljednjih 15-ak minuta. Prvo je u 76. minuti Šokovski zaustavio ubačaj Silve, pa je Fernandinho u 78. minuti pucao u ukrajinskog golmana, a minutu kasnije umalo da Buyalskyy postigne još jedan. Hart mu je sjajno odbranio. Veliku šansu propustio je Yaya Toure u 82. minuti, pošto je na ubačaj Sterlinga bio potpuno sam, ali je glavom pucao pored gola iz gol-šanse. Toure se iskupio u 90. minuti. Odigrao je dupli pas s Fernandinhom, a onda majstorski pogodio za konačnih 3:1 i vjerovatno za siguran plasman Cityja u četvrtfinale.

Liga prvaka, osmina finala, prva utakmica: Dynamo Kijev – City 1:3 (Buyalskyy 59/ Aguero 15, Silva 40, Toure 90)