Damir Džumhur razbio Renza Oliva i izborio drugo kolo Wimbledona

104
Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, u 1. kolu Wimbledona lakše od očekivanog obračunao se sa Argentincem Renzom Olivom savladavši ga sa 3:0 u setovima (6:2,6:0,6:1).

Iako je njegov protivnik bio slabije rangiran za samo šest mjesta (89.) na posljednjoj ATP listi, Džumhur je odigrao izvanredan prvi set u kojem je oduzeo servis rivalu tri puta, a još je ubjedljiviji bio u drugom setu koji je ekspresno okončao sa 6:0!

I treći set je bio potpuno jednostran, te ga je Damir dobio sa 6:1 za konačnu pobjedu koja je sasvim sigurno jedna od najubjedljivijih u njegovoj dosadašnjoj karijeri. Meč je trajao samo jedan sat i 18 minuta.

Džumhur će u drugom kolu igrati s boljim iz meča Ivo Karlović (Hrv) – Aljaž Bedene (VBr).