Eriksen zgromio Irce, Danska na Mundijalu

19

Fudbaleri Danske plasirali su se na Svjetsko prvenstvo pobjedom od 5:1 u revanšu protiv Irske u Dablinu.

Fenomenalni Kristijan Eriksen i drugovi igraće na Svjetskom prvenstvu. Danska je nakon 0:0 iz prvog meča, sa ubjedljivih 5:1 osvojila Dablin i tako se izborila za put u Rusiju.

Nije se to moglo naslutiti nakon starta meča. Dafi je u šestom minutu dao gol za vođstvo domaćih. Irci su imali ogromnu podršku sa tribina i mnogo prostora naprijed, pa su stvorili još dvije dobre šanse za gol.

Nakon tog početnog pritiska Danska se konačno oslobodila imala nekoliko odličnih šuteva koje je Rendolf branio. Ipak sve se okrenulo u samo tri minuta. U 29. Sisto je fenomenalno prošao sa lijeve strane i ubacio je u sredinu, Kristensen se našao na pravom mjestu i uz pomoć stative i Kristija loptu je ugurao u mrežu. Tri minuta kasnije fenomenalna kontra Danaca, Jorgensen je odigrao za Eriksena koji je fenomenalno od prečke pogodio gol sa 18 metara za 1:2.

To je praktično presudilo, Irci su krenuli naprijed, a Danci ih iskažnjavali. Sisto je u 63. minutu pronašao Eriksena koji je opet sa ivice šesnaesterca savršeno preciznim udarcem uvećao na 1:3. Tada se znalo da će Danci na Mundijal, ali to ih nije zaustavilo da do kraja pokažu svoju snagu. U 75. minutu opet Eriksen, ovaj put je natrčao na odbitak i probio mrežu irskog gola.

Za kraj upisao se i Bendtner i to iz penala u posljednjim trenucima meča. Tako je selekcija  furiozono stigla do Svjetskog prvenstva.