Francuzi u polufinalu Mundijala, Muslera kao Karijus

72

Fudbaleri Francuske prvi su polufinalisti Svjetskog prvenstva, pošto su u Nižnjem Novgorodu pobijedili Urugvaj rezultatom 2:0.

“Trikolori” su zasluženo došli do trijumfa golovima Rafaela Varana i Antoana Grizmana, dok se odsustvo povrijeđenog Edinsona Kavanija i te kako odrazilo na igru Urugvajaca.

Uspavanku u prvom poluvremenu prekinuo je Varan odličnim udarcem glavom. Igrao se 41. minut, Grizman je centrirao iz prekida, a pouzdani štoper pogodio sam ugao gola Fernanda Muslere.

Upravo je golman Urusa napravio početničku grešku u 61.minutu i trasirao Francuzima put do sigurne pobjede. Grizman je tukao sa distance, a Musleri je lopta prošla kroz ruke. Ovaj potez iskusnog čuvara mreže podsjetio je na grešku Lorisa Karijusa u finalu Lige šampiona.

Urugvaj je bio bezidejan u napadu, a jedinu pravu priliku imali su uoči odmora kada je Ugo Ljoris zaustavio sjajan šut Martina Kaseresa glavom. Dijego Godin je pokupio odbitak, ali sa pola metra uspio  je da promaši čitav gol.

Francuska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz večerašnjeg susreta Brazil – Belgija.