Jos jedna sjajna partija Amazonki; bodovi stizu sa gostovanja u Prijedoru

104

U okviru devetog kola Premijer lige BiH za rukometasice ZRK Jedinstvo Brcko savladalo je ZRK Miru u Prijedoru. Publika je uzivala u odlicnom rukometu i u fer i sportskoj igri. Nakon zaostatka od jednog gola na poluvremenu 15:14 amazonke u drugo poluvrijeme ulaze maksimalno ozbiljno i cvrsto u odbrani te se odvajaju na 5 golova razlike.

Igračice Mire pokusavaju da stignu rezultat, ali do kraja utakmice smanjuju razliku samo na 4 gola zaostatka i rezultat na kraju utakmice glasi 26:30. Uz sve Amazonke koje su u ovoj utakmici ostavile srce na terenu, opet je na golu briljirala Dunja Brankovan sa 23 direktne odbrane.

Sastav Amazonki: Sorak 9, Alikadić 6(2), Katić 5(1), Lukić 5, Rendić 3, Petrović 2, Erić, Pekić, Pajić, Đurić, Brankovan. Trener: Radovanović. Službeno lice: Mendeš.

Sljedeće kolo Amazonke gostuju u Zavidovićima te im želimo pobjedu i u tom meču.