Kajkut pokrenuo Plave: Željo bolji u derbiju od Borca

62

Odmah na početku utakmice je moglo biti opasno po gol golmana Avdukića. Zajmović je poslao dubinsku loptu, ali je prije Zeca reagovao stoper gostiju i tako je otklonjena opasnost ispred gola Borca.

Minutu poslije, Zec je ubacio loptu u kazneni prostor, a Zajmović glavom šutira pored gola. U sedmoj minuti susreta centaršut Zebe, a Bogičević glavom šutira zamalo pored gola. Novi pokušaj Želje u 11. minuti. Zec je dobro centrirao sa desne strane, a Nikolićev šut odlazi pored gola. Četiri minute poslije Borac je poveo. Puzigaća je centrirao, a najbolji u skoku je bio Raspudić koji je matirao Kjosevskog i tako doveo goste u vodstvo.

Željezničar je zaprijetio u 41. minuti susreta. Zeba je šutirao iz slobodnog udarca sa vrha kaznenog prostora, a Puzigaća je glavom izbacio loptu sa gol linije. Prvu šansu u nastavku je imao Borac, ali je pokušaj Galešića iz slobodnjaka u 51. minuti susreta sa nekih 25 metara odbranio Kjosevski. Minutu poslije Danilović je pokušao, ali golman Želje nije imao većih problema.

Desetak minuta poslije Željezničar je izjednačio rezultat. Blagojević je ubacio iz slobodnjaka, a najbolji u kaznenom prostoru gostiju je bio Saša Kajkut, koji je svega nekoliko trenutaka ranije zamijenio Stevu Nikolića i tako u svom prvom kontaktu sa loptom donio Želji izjednačenje. U 64. Guberac je odlično prošao pored Jadranka Bogičevića i vratio loptu za Mladena Veselinovića, koji je bio u odličnoj poziciji, ali njegov udarac fantastično brani Vedran Kjosevski i tako spašava Plave.

Pet minuta poslije Željo je preokrenuo rezultat i to preko Asima Zeca. Prvo je Zeba izašao sam na Avdukića koji brani njegov udarac, a onda je u odličnoj poziciji bio i Zajmović, ali je njegov udarac izblokiran, te se lopta odbila do Zeca koji matira Avdukića i donosi veliku radost navijačima na Grbavici. U 88. minuti Žerić je izgubio jednu loptu na sredini terena, a Galešić je u nastavku pokušao matirao Kjosevskog, ali je šutirao pored gola.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, te je Željezničar slavio treću pobjedu ove sezone.

Željezničar-Borac 2:1 (0:1)

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 3.000. Sudija: Tomislav Čuić. Strijelci: 0:1 – Raspudić (16), 1:1 – Kajkut (61), 2:1 – Zec (69). Žuti kartoni: Ramović, Bogičević (Željezničar), Mirković, Karić (Borac).

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Osmanković, Stanić, Blagojević, Ramović, Zeba, Zec (89. Hasanović), Zajmović (79. Žerić), Nikolić (61. Kajkut). Trener: Admir Adžem.

FK Borac: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović (76. Radulović), Janičić, Veselinović, Mirković (84. Kunić), Guberac. Trener: Željko Vranješ.