Pobjedom na gostovanju u Dubici Amazonke dosle na petu poziciju premijerligaske tabele

82

U okviru sedmog kola Premijer lige 2019/2020 za rukometašice brčanske AMAZONKE gostovale su u subotu u Dubici. Od samog starta utakmice ŽRK Jedinstvo Brčko nagovijestilo je novu pobjedu. Ekipa ŽRK Dubice je jedino vođstvo od 1:0 i 2:1 imala samo na startu utakmice, a onda su amazonke krenule sa svojom igrom te serijom golova od 5:0 dolaze do rezultata od šest golova prednosti 4:10.

Do poluvremena mlada i borbena ekipa domaćina rezultat smanjuje na 11:14. Na otvaranju drugog poluvremena amazonke prave seriju od 2:0, te do kraja utakmice uspjevaju da održe 5 golova prednosti, a ovu prednost od 5 godlova uspjevaju da sačuvaju do kraja utakmice i sa konačnim rezultatom 22:27 donose u grad na desnoj obali Save nova tri boda koja ih zadržavaju na petom mjestu tabele ove sezone.

Treba još napomenuti da je prva pivotkinja ŽRK Jedinstva Irena Pajić i dalje povrijeđena, te ne može svojom igrom da pomogne ekipi, kao i da je izvrsna prva golmanka Dunja Brankovan i u ovom meču bila na visini zadatka sa odbranjenih 25 protivničkih šuteva. Sastav ŽRK Jedinstva u ovom meču: S. Katić 8 (1), A. Alikadić 7, M. Sorak 6, S. Rendić 3, J. Lukić 2, K. Petrović 1, I. Pajić, I. Nedić, G. Erić, J. Pekić, M. Đurić i D. Brankovan. Trener: S. Radovanović Službeno lice: Z. Milunović.

Sljedeću utakmicu amazonke igraju protiv trenutno drugoplasirane ekipe prvenstva ŽRK GRUDA, inače trenutnih šampionki Premijer lige BiH, te ovom prilikom pozivamo publiku da idućeg vikenda dođu i sa tribina pomognu amazonkama da protiv Gruda naprave iznenađenje.