Zvijezda remijem sa Orasjem otvorila proljetni dio prvenstva

157

Utakmicama 16. kola nastavljena je Prva nogometna liga FBiH, a Zvijezda je na domacem terenu docekala ekipu Orasja.

Nakon razocaravajuceg poraza u Kupu i poraza od ekipe Toska, oko 300 stotine domacih navijaca, koliko se danas okupilo na Banji Ilidzi nadalo se prvoj pobjedi u proljetnom dijelu prvenstva.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez vecih uzbudjenja, a vrijedi izdvojiti pokusaj Petrovica na koji je golman Orasja Kurbasic odgovorio jo[ boljom intervencijom.

U drugom poluvremenu gledao se dosta bolji nogomet. Zvijezda je od 60 do 70 minute utakmice, nekoliko puta zaprijetila golmanu gostiju, a prilike su se redale preko Lukica, Mehica i Sarica.

U 73 minuti susreta, Lukic je dobro primio loptu na sredini terena, tacnim pasom uposlio Sarica na lijevoj strani, koji ubacajem pronalazi Sarkanovica, kojem nije bilo tesko da pogodi za vodstvo 1:0.

Kada su svi mislili da ce tri boda ostati u Gradaccu, Marko Zivkovic uputio je jak udarac prema golmanu Ruzicu, koji je jako lose reagovao i omogucio slavlje gostujucim igracima.

Uprkos pritisku, nogometasi Zvijezde nisu uspjeli do kraja meca ozbiljnije ugroziti golmana gostiju, tako da je konacan rezultat glasio 1:1.

U narednom kolu Zvijezda gostuje u Vitezu, Orašje dočekuje Metalleghe, Bosna je gost u Tešnju, a Jedinstvo u Bihaću dočekuje Čapljinu.

Zvijezda – Orašje 2:1

NK Zvijezda: Ružić, Petrović, Kurtalić, Vučić, Lukić, Šarić, Antić, Vulić, Maksimović, Jazvin, Đekić.

HNK Orašje: Kurbašić, Poturalić, Lugavić, Fačić, Prgić, Đurčević, Brčkalić, Mikić, Živković, Matolić, Marošević.