menu Naslovna chevron_right
Tuzlanski kantonVijesti

11 jula PreporodovuA sedmicA kulture sjećanja

Urednik | 25. Juna 2025.

Bošnjačka zajednica kulture „Preporod“ – Gradsko društvo Gradačac u povodu nastupajućeg 11. jula, održat će Preporodovu sedmicu kulture sjećanja

na žrtve genocida Srebrenice od 1–4. jula 2025. godine.

Sa kulturom sjećanja temeljimo postojanost ljudskog zlodjela koje se desilo na prostoru naše jedne i jedine domovine Bosne i Hercegovine ratnih od 1992–1995. godine i radi toga

trebamo vječno da pamtimo i prenosimo na buduće nadolazeće naraštaje, da se ne zaboravi.

Pa tim povodom,

POZIVAMO

sve generacije od najstarijih do najmlađih, da svojim prisustvom uveličate svečano otvaranje izložbe posvećene obilježavanju trideset godina od genocida u Srebrenici koja će se održati utorak 1. jula 2025. godine u 19:00 sati u prostorijama Bošnjačke zajednice kulture „Preporod“ Gradačac.

Izložbu je upriličio Arhiv Federacije Bosne i Hercegovine, te će o značaju i važnosti iste govoriti direktor Arhiva gospodin Hajrudin Ćuprija, a svečano će otvoriti uvaženi komandant 107. viteške brigade gospodin Sada Imamović.

Stihove na temu Srebrenice čitat će učenica MSŠ „Hasan Kukić“ Gradačac Ajša Duraković.

Radio Bet

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play