menu Naslovna chevron_right
Regija i SvijetVijesti

Junker: Nijesam za skori ulazak Balkana u EU, ali prete 90-te

Urednik | 4. Augusta 2017.

Predsjednik Evropske komisije Žan Klod Junker rekao je za američki list Politiko da nije za skori ulazak zapadnog Balkana u Evropsku uniju, ali da zbog stabilnosti regiona te zemlje moraju da imaju evropsku perspektivu.

“Nisam za skori ulazak zapadnog Balkana u EU. Ali ako oduzmete evropsku pespektivu, opet ćemo proći što smo iskusili 1990-ih. Ako se pak Evropska unija raspada, kako tvrdi predsjednik SAD Donald Trump, zapadni Balkan će izgubiti evropsku perspektivu”, napomenuo je prvi čovjek Evropske komisije.

“U tom smislu, stabilnost sastava Evropske unije preduslov je da Balkan ponovno ne zarati. Nadam se da Tramp to razumije”, rekao je Junker, napomenuvši da je primijetio da Tramp u posljednje vrijeme nije ponavljao poziv članicama da napuste Evropsku uniju.

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play