menu Naslovna chevron_right
Regija i SvijetVijesti

Bivši predsjednik Jermenije izabran za premijera

Urednik | 17. Aprila 2018.

Bivši predsjednik Jermenije Serž Sargsjan izabran je danas za novog premijera, uprkos višednevnim protestima opozicije protiv njegovog dolaska na tu funkciju.

Za izbor Sargsjana glasala je velika većina jermenskih poslanika, prenosi AP.

Sargsjana, čiji je desetogodišnji predsjednički mandat istekao 9. aprila, imenovala je na mjesto premijera vladajuća Republikanska partija Jermenije.

Jermenska opozicija, međutim, optužuje bivšeg predsjednika da je promijenio politički sistem države kako bi ostao na vlasti, navodeći izmjenu ustavnog amandmana iz 2015. godine koji izvršnu vlast stavlja u ruke premijera, umjesto predsjednika.

Hiljade pristalica opozicije okupljalo se od vikenda u znak protesta protiv, kako navode, pokušaja Sargsjana da ostane na vlasti na neodređeno vrijeme.

Armen Sarkisijan preuzeo je funkciju predsjednika prema novom sistemu, koji predviđa da predsjednik ima manje ovlašćenja, a da premijer bude dominantna figura u zemlji.

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play