Bosanci šokirali Njemce: Usred parka u Berlinu pekli jagnjad, reagovala policija i vatrogasci
Nesvakidašnji događaj zabilježen je u nedjelju u jednom parku u Berlinu, javili su njemački mediji. Naime, grupa ljudi je u tom parku na ražnjevima ispekla 12 jaganjaca.
Proljetno sunce u nedjelju je okupalo Berlin i izvuklo stanovnike njemačke metropole na čist vazduh. I policija je uživala u relativno mirnom danu sve dok nije stigla neočekivana prijava.
“Molim vas, otiđite do parka ”Friedrichshain”. Nekoliko osoba iz automobila vadi oguljene ovce”, saopštila je juče berlinska policija u na svojoj Facebook stranici.
Kada su policajci stigli u park, naišli su na šokantan prizor, barem iz ugla Nijemaca. Na livadi se, iznad vatre, okretalo 12 jaganjaca, a ražanj su pokretali automobilski akumulatori!
Životinje je na ražnju pekla grupa ljudi iz Bosne i Hercegovine BiH, piše Der Tagešpigel.
“Niko nije želio da preuzme odgovornost”, saopštila je policija, koja je pozvala vatrogasce zbog žara na zemlji.
“Skoro 150 ljudi ležalo je na livadi, djeca su trčala oko vrelog žara na travi. I iznad toga-jagnjad. Njih dvanaest. Okretali su se na ražnju iznad razgorjelog uglja na suncu. Sve je pokretala akumulatorska baterija”, objavila je policija na svom Facebooku.
Iz policije su dodali i da je roštilj u tom parku dozvoljen, ali ne na način na koji su to uradili glavni akteri ove priče, jer su neodgovornim ponašanjem rizikovali požar.
Jedan sučesnik objasnio je kasnije da su slavili Đurđevdan, čudeći se medijskoj pažnji, jer na isti način i na istom mjestu okupljaju se već 10-ak godina za praznik.
Policija je odmah prekinula “skup”, pozvala vatrogasce koji su ugasili vatru. Jagnjad su skinuli s ražnja, oni pečeni pojedeni na mjestu slavlja, drugi vraćeni u automobile.
Sudionici “berlinskog ražnja” mogu očekivati prekršajnu prijavu zbog paljenja vatre na travi i korišćenja baterija s kisjelinom u javnom parku.
Iz administracije berlinskog senata su saopštili da kazna može dostići i 5.000 eura.
