menu Naslovna chevron_right
Regija i SvijetVijesti

Broj preminulih u poplavama u Turskoj raste

Urednik | 14. Augusta 2021.

Ministar zdravstva Republike Turske Fahrettin Koca saopćio je da je u poplavama u crnomorskoj regiji u gradovima Kastamonuu i Sinopu život izgubilo 38 osoba.

U Kastamonuu su život izgubile 32 osobe. U poplavama je povrijeđeno 228 osoba, a 12 je hospitalizirano“, naveo je Koca na Twitteru.

On je također saopćio da je u poplavama u Sinopu život izgubilo šest osoba. Dodao je da je na bolničkom liječenju zadržano 38 od ukupno 56 povrijeđenih osoba.

Ured za upravljanje katastrofama i vanrednim situacijama Turske (AFAD) saopćio je da su sve nadležne službe na terenu i da nastavljaju s evakuacijom, potragom i spašavanjem ljudi.

Predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdogan danas je doputovao u posjetu poplavama pogođenim područjima i tom prilikom je kazao kako će država poduzeti sve što je u njenoj moći i da će štete biti brzo sanirane.

Radio Bet / Izvor: Radio Sarajevo

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play