menu Naslovna chevron_right
BiHVijesti

Džaferović i Dodik na Diplomatskom forumu u Turskoj

Urednik | 11. Marta 2022.

Članovi Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i Milorad Dodik učestvuju, na poziv predsjednika Republike Turske Recepa Tayyipa Erdoğana, na Antalijskom diplomatskom forumu u Antaliji, Republika Turska, 11. i 12. marta 2022. godine.

Plenarna sesija će početi uvodnim obraćanjem ministra vanjskih poslova Republike Turske Mevlüta Çavuşoğlua, a forum će otvoriti pokrovitelj ADF-a, predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdoğan.

Prvog dana summita članovi Predsjedništva BiH sastat će se u Antaliji, u odvojenim susretima, s predsjednikom Republike Slovenije Borutom Pahorom i s EU komesarom za susjedske odnose i proširenje Olivérom Várhelyiem.

Programom summita predviđeno je obraćanje članova Predsjedništva BiH u okviru panela lidera “Budućnost Bosne i Hercegovine”, 12. marta 2022. godine.

Istog dana, članovi Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i Milorad Dodik sastat će se na marginama ADF-a i s predsjednikom Republike Turske Recepom Tayyipom Erdoğanom, saopćeno je iz Predsjedništva BiH.

RADIO BET/IZVOR:FENA

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play