menu Naslovna chevron_right
Sport

Australian Open: Wawrinka eliminisao Tsongu i plasirao se u polufinale

Urednik | 24. Januara 2017.

Švicarski teniser Stan Wawrinka (4. ATP) plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je pobijedio Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu (12. ATP) rezultatom 3:0 u setovima (7:6/7:2/, 6:4, 6:3).

U prvom setu su oba tenisera držala svoj servis, pa se igrao tie-break u kojem je uspješniji bio Wawrinka (7:2) i poveo u ovom meču.

Tsonga je najavio povratak breakom u sedmom gemu drugog seta, no, Wawrinka mu je odmah uzvratio, potom uspješno servirao, a onda napravio i drugi break za 6:4 i osvajanje drugog seta.

Švicarac je dobro otvorio i treći set, poveo sa 1:0, a potom oduzeo servis Tsongi. Prednos je sačuvao i dobio treći set 6:3, a time i ostvario pobjedu u ovom meču.

Wawrinka se tako plasirao u četvrtfinale, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Zverev – Federer.

Četvrtfinale Australian Opena:

Stan Wawrinka – Jo-Wilfried Tsonga 3:0 (7:6/7:2/, 6:4, 6:3)

klix.ba / Radio Bet

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play