menu Naslovna chevron_right
Vijesti

Grad Tuzla i Kakanj će od ove godine dobijati veće prihode od rada termoelektrana

Urednik | 5. Marta 2025.

Nakon Predstavničkog doma i Dom naroda Parlamenta Federacije je usvojio izmjene Zakona o izdvajanju i usmjeravanju dijela prihoda preduzeća ostvarenih radom termoelektrana.

Prethodno usvojeni zakon unaprijeđen je kako bi se ostvarili veći efekti za ove gradove kroz ekološki prihvatljive projekte i energijsku efikasnost.

“Gradovi Tuzla i Kakanj će od ove godine u budžete dobijati veća izdavajanja kako bi još efikasnije sredstva koristili za poboljšanje kvaliteta života građana”, kazao je federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić.

U parlamentarnu proceduru prijedlog za izmjenu ovog Zakona su u junu prošle godine uputili dopredsjedavajući Doma naroda Parlamenta FBiH Slađan Ilić i zastupnik u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH Almedin Aliefendić.

IZVOR:Klix.ba

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play