Izbori u Stocu: Mala izlaznost Bošnjaka
Ponovljeni lokalni izbori za načelnika i općinsko vijeće u općini Stolac počeli su jutros u sedam sati.
Kako javlja dopisnik Oslobodjenja iz Stoca, u 10.25 sati izlaznost Bošnjaka na ponovljenim izborima bila je enormno mala, što će reći da, makar do sada, traje bojkot lokalnih izbora.
Uspjeli smo saznati, istina nezvanično, da bi Bošnjaci nakon 12 sati mogli izaći na biračka mjesta.
Predstavnik Inicijative za Sotolac Haris Baljić u izjavi za Oslobođenje naveo je kako je u centralnoj školi u Stocu od 1.000 registrovanih Bošnjaka do sada izašlo svega njih 50.
Ambasador Jonathan Moore, šef Misije OSCE-a u BiH, kazao je za Oslobođenje kako izbori moraju biti praznik demokratije, pozivajući sve Stočane za izađu i glasaju.
oslobodjenje.ba / radiobet.eu
