NSRS: Republika Srpska vlasnik imovine Željeznica RS-a?
Republika Srpska bi trebala postati vlasnik imovine Željeznica RS-a. Entitet preuzima i sve kredite preduzeća. Očekuje se i liberalizacija tržišta saobraćaja što omogućava ulazak stranih operatera na pruge. Ovo je predviđeno Zakonom o Željeznicama RS-a o čemu su zastupnici i Narodne skupštine okončali raspravu. Opozicija smatra da to loše rješenje. […]
