NSRS: Republika Srpska vlasnik imovine Željeznica RS-a?
Republika Srpska bi trebala postati vlasnik imovine Željeznica RS-a.
Entitet preuzima i sve kredite preduzeća.
Očekuje se i liberalizacija tržišta saobraćaja što omogućava ulazak stranih operatera na pruge.
Ovo je predviđeno Zakonom o Željeznicama RS-a o čemu su zastupnici i Narodne skupštine okončali raspravu. Opozicija smatra da to loše rješenje.
(BHRT)
