menu Naslovna chevron_right
BiHVijesti

NSRS: Republika Srpska vlasnik imovine Željeznica RS-a?

Urednik | 9. Februara 2017.

Republika Srpska bi trebala postati vlasnik imovine Željeznica RS-a.

Entitet preuzima i sve kredite preduzeća.

Očekuje se i liberalizacija tržišta saobraćaja što omogućava ulazak stranih operatera na pruge.

Ovo je predviđeno Zakonom o Željeznicama RS-a o čemu su zastupnici i Narodne skupštine okončali raspravu. Opozicija smatra da to loše rješenje.

(BHRT)

Komentari

komentara

Written by Urednik




  • play_circle_filled

    Radio
    Kiša dobrih nota

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play