Pendeš na sastanku u NATO štabu u Briselu
Ministrica odbrane Bosne i Hercegovine Marina Pendeš će od 9. do 10. aprila boraviti u službenoj posjeti NATO štabu u Briselu, gdje će razgovarati s pomoćnikom Generalnog sekretara NATO-a za politiku i sigurnosne poslove (PASP) Alejandrom Alvargonzalezom.
Tema sastanka se odnosi na analizu rezultata sastanka Sjevernoatlantskog vijeća (NAC)+BiH, održanog 15. marta u Briselu, te koordinacija narednih aktivnosti s ciljem dobijanja podrške za aktiviranje MAP-a za BiH.
Sastanak je izuzetno važna aktivnost koja ima uticaj na predstojeća razmatranja statusa procesa evroatlantskih integracija Bosne i Hercegovine, saopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću MOBiH.
(Vijesti.ba / FENA)
