Zeničani krenuli na Marš mira: Porodicama žrtava želimo poručiti da nisu same
“Prvu noć smo noćili u Novom Travniku, a sinoć ovdje u Zenici u Studentskom domu. Moja ekipa je jutros u pet krenula iz Zenice zbog velikih vrućina, a ja sam ostao da sa Zeničanima idem dalje. Zajedno ćemo večeras noćiti na Pepelarima, nakon čega ćemo nastaviti prema Nezuku”, kazao je Velić.
Vođa grupe iz Zenice je 61-godišnji Mehmed Karić, koji je ujedno i najstariji učesnik Marša mira Zenica – Nezuk, a koji će 13. put na ovaj način odati počast žrtvama.
“Trinaesti put idem na Marš mira, od čega je deset puta iz Zenice. Planirani dolazak u Nezuk je u nedjelju oko 12 odakle ćemo dalje s grupom nastaviti do Potočara. Čitav put smo organizovali ličnim finansijskim sredstvima, a iza svih nas je priprema od mjesec dana. Najbitnije je da svake godine svi stignemo bez većih problema”, kazao je Karić.
Druga grupa Zeničana, bivših boraca, za Nezuk će krenuti u nedjelju i to kombijem iz Zenice, odakle će pješke nastaviti ka Potočarima.
U današnjoj grupi nije bilo mladih učesnika, kao ni žena.
“Ovo je prenošenje glasa da zločinci moraju biti kažnjeni, ali na ovaj način dajemo i podršku ljudima koji su preživjeli golgotu da nisu sami u danima kada je BiH zavijena u crno zbog dešavanja u Srebrenici”, zaključio je Gluhić.
Radio Bet / Izvor: Tip.ba
